Wszczepienie endoprotez
pośladkowych

POWIĘKSZENIE POŚLADKÓW IMPLANTAMI

Powiększenie pośladków jest to zabieg, wykonywany zwykle u osób, które gwałtownie schudły i mają płaskie obwisłe pośladki z wyraźnym nadmiarem skóry, któremu poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oczywiście inne są proporcje tych części ciała u obojga płci, jednakże możemy adekwatnie do płci dopasować odpowiednie endoprotezy. Sam zabieg polega na umiejscowieniu protez silikonowych w mięśniu pośladkowym. Cięcie wykonuje się w bruździe międzypośladkowej.

OKRES POOPERACYJNY

Po powiększeniu pośladków implantami zalecane jest leżenie tylko na brzuchu przez pierwsze dwa tygodnie. Po zabiegu pacjent ogranicza chodzenie przez około tydzień. W drugim tygodniu następuje zwiększenie aktywności ruchowej aż do pełnej w końcówce tygodnia. Pacjent po operacji plastycznej powiększenia pośladków powinien nosić specjalną bieliznę utrzymującą endoprotezę w odpowiednim miejscu.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Powiększenie pośladków implantami to operacja plastyczna, która może prowadzić do kilku powikłań: krwiak, infekcja rany, oraz przesunięcia się lub rotacja endoprotezy to najczęstsze powikłania, z jakimi możemy się spotkać w przypadku braku przestrzegania zaleceń lekarskich.

PODWIESZENIE POŚLADKÓW

Zabieg podwieszenia pośladków przebiega w dwóch etapach. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub bloku dokręgosłupowym. Polega na podwieszeniu obwisłej tkanki skórno-tłuszczowej na specjalnych szwach Silhouette. Rekonwalescencja jest krótkotrwała.

powiązane
Zabiegi