Powiększenie
piersi

POWIĘKSZENIE PIERSI IMPLANTAMI-AUGMENTACJA PIERSI

Zabieg powiększenia biustu należy do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Klinika w której pracuje to miejsce w którym powiększanie piersi w Krakowie  jest zabiegiem wykonywanym najczęściej. Zabieg powiększania piersi implantami polega na wypreparowaniu przestrzeni między mięśniami piersiowymi mniejszym i większym, lub pomiędzy gruczołem a mięśniem piersiowym większym i  wprowadzeniu w tą przestrzeń protezy piersiowej. Korzystniejszym umiejscowieniem protez piersiowych to ułożenie pod mięśniem piersiowym. Zdecydowanie rzadziej umiejscawia się implanty piersi bezpośrednio pod gruczołem piersiowym .  Możliwa jest również implantacja protez piersiowych pod powięź mięśniową nad mięśniem piersiowym większym.porównanie implantów.jpg Ze względu na budowę  rozróżniamy gruczoły wypełnione żelem silikonowym, oraz solą fizjologiczną.  Ze zwzględu na kształt dysponujemy implantami piersiowymi o kształcie półokrągłym i kształcie anatomicznym czyli zbliżonym do naturalnej piersi. U osób szczupłych o skąpej tkance podskórnej zdecydowanie wskazane są endoprotezy piersiowe o kształcie anatomicznym, umiejscowione tylko i wyłącznie pod mięśniem piersiowym. U osób o grubszej tkance podskórnej i dobrze wykształconym gruczole implanty piersiowe o kształcie półokrągłym również dają dobre efekty.  Najkorzystniejszym cięciem chirurgicznym jest cięcie umiejscowione w fałdzie podpiersiowym. Rzadziej stosuje się cięcia w okolicy dołu pachowego lub wokół otoczki sutkowej. Szew na ranę zakładany jest śródskórnie, nie wymaga usuwania. Zabieg trwa od 1- 1.5 godziny. Implanty piersiowe, które stosowane są w naszej klinice, to implanty spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa, o dożywotniej trwałości. Stosujemy tylko protezy silikonowe, w zdecydowanej większości tzw. anatomiczne, dające naturalny wygląd. Mniejsza część pacjentek decyduje się na protezy półokrągłe.

OKRES POOPERACYJNY

W celu utrwalenia dobrego efektu zabiegu operacyjnego wskazane jest noszenie specjalnego biustonosza przez sześć tygodni. W tym czasie pacjentka nie powinna angażować się w forsowne zajęcia, zwłaszcza wymagające podnoszenia ramion, przez okres 2-3 tygodni. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. Wczesny okres pooperacyjny wymaga zażywania silnych środków przeciwbólowych zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą wyeliminować ból pozabiegowy. Przez przynajmniej kilka tygodni po operacji plastycznej powiększenia piersi należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Po zabiegu powiększenia piersi może dojść do krwawienia i wytworzenia krwiaka w okolicy operowanej. Groźnym jego powikłaniem jest infekcja i zropienie, co prowadzi do konieczności usunięcia protezy i antybiotykoterapii. Obrzęk, sińce ustępują zwykle w ciągu 10 dni. Inne możliwe powikłania to przemieszczenie, rotacja implantu. Asymetria może pojawić się zarówno zaraz po zabiegu, jak i nawet kilkanaście lat później. Czasami dochodzi do wytworzenia się tzw. torebki włóknistej wokół endoprotezy i obkurczeniu się na niej. Obecnie dzięki specjalnej technice operacyjnej jak i nowoczesnej technologii produkcji protez /specjalna teksturowana ich powierzchnia/ zjawisko to obserwuje się coraz rzadziej.

powiązane
Zabiegi