Powiększenie
biustu

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu ogólnym. Najkorzystniejszym cięciem chirurgicznym jest cięcie umiejscowione w fałdzie podpiersiowym. Oprócz tego stosuje się cięcia w okolicy dołu pachowego lub wokół otoczki sutkowej. Zabieg trwa od1- 1.5 godziny. Implant piersiowy może być umieszczony bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym większym, co jest korzystniejsze dla efektu estetycznego, stanowi mniejsze ryzyko rotacji lub przesunięcia się protezy.   porównanie implantów.jpg   Szew na ranę zakładany jest śródskórnie, nie wymaga usuwania. Endoprotezy piersiowe, które stosowane są w naszej klinice, to implanty spełniajace najwyższe wymogi bezpieczeństwa, na które producent daje dożywotnią gwarancję. Stosujemy tylko protezy silikonowe, w zdecydowanej większości tzw. anatomiczne, dające naturalny wygląd. Mniejsza część pacjentek decyduje się na protezy półokrągłe.

OKRES POOPERACYJNY

W celu utrwalenia dobrego efektu zabiegu operacyjnego wskazane jest noszenie specjalnego biustonosza przez sześć tygodni. W tym czasie pacjentka nie powinna angażować się w forsowne zajęcia, zwłaszcza wymagające podnoszenia ramion, przez okres 2-3 tygodni. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. Wczesny okres pooperacyjny wymaga zażywania silnych środków przeciwbólowych zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą wyeliminować ból pozabiegowy. Przez przynajmniej kilka tygodni należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Po zabiegu może dojść do krwawienia i wytworzenia krwiaka w okolicy operowanej. Groźnym jego powikłaniem jest infekcja i zropienie, co prowadzi do konieczności usunięcia protezy i antybiotykoterapii. Obrzęk, sińce ustępują zwykle w ciągu 10 dni. Inne możliwe powikłania to przemieszczenie, rotacja implantu. Asymetria może pojawić się zarówno zaraz po zabiegu, jak i nawet kilkanaście lat później. Czasami dochodzi do wytworzenia się tzw. torebki włóknistej wokół endoprotezy i obkurczeniu się na niej. Obecnie dzięki specjalnej technice operacyjnej jak i nowoczesnej technologii produkcji protez /specjalna teksturowana ich powierzchnia/ zjawisko to obserwuje się coraz rzadziej.

powiązane
Zabiegi