powiększenie bródki
z użyciem implantu silikonowego

POWIĘKSZENIE BRÓDKI - Implant bródki

Plastyka brody z użyciem implantu, czyli tzw. korekcja profilu dolnej części twarzy polega na wszczepieniu implantu bezpośrednio na części bródkowej żuchwy. Wskazaniem do zabiegu operacyjnego jest nadmierne cofnięcie - niedorozwój części bródkowej żuchwy. Zabieg ten nie likwiduje oczywiście problemu z nieprawidłowym zgryzem. Dotyczy pacjentów z niewielka retrogenią. Zabieg chirurg plastyczny wykonuje w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Cięcie wykonujemy w fałdzie skóry w okolicy podbródkowej lub w przedsionku jamy ustnej - do decyzji pacjenta/ki.

OKRES POOPERACYJNY

Po zabiegu powiększenia bródki pacjent nosi specjalną opaskę uciskową pod bródką, przechodzącą przez głowę. Unikanie gryzienia twardych kęsów pokarmu przez cztery tygodnie. Szew w ranie jest samowchłanialny.

CZAS POZOSTAWANIA W KLINICE

Po operacji plastycznej powiększenia bródki pacjentka wychodzi do domu po zabiegu lub po 12 godzinach w zależności od sposobu znieczulenia.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Zabieg powiększenia bródki to operacja plastyczna mogąca prowadzić do wystąpienia różnych powikłań, m. in.: krwiak w ranie, infekcja rany czy przesunięcie implantu.

powiązane
Zabiegi