Plastyka
powiek

BLEPHAROPLASTYKA

Operacja plastyczna powiek górnych i dolnych polega na redukcji nadmiaru opadającej skóry powiek górnych i dolnych oraz wycięciu nadmiaru tkani tłuszczowej wydostającej się pod mięsień okrężny oka.. Rezultatem jest świeży i odprężony wyraz twarzy. Nacięcie skóry na powiece górnej przeprowadza się około 4-5mm na brzegiem rzęsowym w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest całkowicie schowana w naturalnym fałdzie powieki. Korekcja dolnej powieki wymaga nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Poprzez to nacięcie nadmiar skóry i tłuszczu zostaje zredukowany. Eliminuje również worki pod oczami i napina skórę dolnej powieki. Jeśli nie ma nadmiaru skóry dolnej powieki, tłuszcz usuwa się przez nacięcie położone wewnątrz powieki, od strony spojówki. Zabiegi te wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

OKRES POOPERACYJNY

Po operacji można spodziewać się obrzęku i opuchnięcia, które utrzymują się około tygodnia lub nieco dłużej. Widzenie może być przez kilka dni utrudnione a pacjent powinien nosić ciemne okulary dla ochrony oczu przed wiatrem i słońcem. Szwy usuwamy w piątej-szóstej dobie. Po upływie tygodnia można pod makijażem ukryć pozostałe, z czasem znikające zasinienia. Do pracy można wrócić po około 10 dniach. Operację powiek można przeprowadzić razem z liftingiem twarzy czy innymi zabiegami odmładzającymi twarz.

ZALECENIA POOPERACYJNE

Pozycja półsiedząca podczas snu unikanie gorących kąpieli i expozycji na słońce. Szwy usuwa się w piatej-szóstej dobie.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

W przypadku powiek górnych rzadko zdarzają się powikłania, które mogłyby być przyczyną poważniejszych dolegliwości. W przypadku powiek dolnych operator musi zachować szczególną uwagę popartą jego doświadczeniem, aby nie doprowadzić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.

powiązane
Zabiegi