Plastyka
powiek

BLEPHAROPLASTYKA - PLASTYKA POWIEK

Operacja plastyczna powiek górnych i dolnych polega na redukcji nadmiaru opadającej skóry powiek górnych i dolnych oraz wycięciu nadmiaru tkani tłuszczowej wydostającej się pod mięsień okrężny oka.. Rezultatem jest świeży i odprężony wyraz twarzy. Nacięcie skóry na powiece górnej chirurg plastyczny przeprowadza  około 4-5mm na brzegiem rzęsowym w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest całkowicie schowana w naturalnym fałdzie powieki. Korekcja dolnej powieki wymaga nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Poprzez to nacięcie nadmiar skóry i tłuszczu zostaje zredukowany. Eliminuje również worki pod oczami i napina skórę dolnej powieki. Jeśli nie ma nadmiaru skóry dolnej powieki, tłuszcz usuwa się przez nacięcie położone wewnątrz powieki, od strony spojówki. Zabiegi te wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

OKRES POOPERACYJNY

Po operacji plastyki powiek można spodziewać się obrzęku i zasinienia skóry okolicy operowanej, które utrzymują się około tygodnia lub nieco dłużej. Bardzo ważne, aby bezpośrednio po zabiegu do późnego wieczora przykładać zimne okłady, co zapobiega powstaniu nadmiernego obrzęku, czy krwiaka podskórnego. Widzenie może być przez kilka dni utrudnione a pacjent powinien nosić ciemne okulary dla ochrony oczu przed wiatrem i słońcem. Szwy usuwamy w piątej-szóstej dobie. Po upływie tygodnia można pod makijażem ukryć pozostałe, z czasem znikające zasinienia. Do pracy można wrócić po około 10 dniach. Operację powiek można przeprowadzić razem z liftingiem twarzy czy innymi zabiegami odmładzającymi twarz.

ZALECENIA POOPERACYJNE

Po zabiegu plastyki powiek zalecana jest pozycja półsiedząca podczas snu oraz unikanie gorących kąpieli i ekspozycji na słońce. Szwy usuwa się w piątej-szóstej dobie.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

W przypadku plastyki powiek górnych rzadko zdarzają się powikłania, które mogłyby być przyczyną poważniejszych dolegliwości. W przypadku operacji plastycznej powiek dolnych operator musi zachować szczególną uwagę popartą jego doświadczeniem, aby nie doprowadzić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.                                 Operacja plastyczna powiek górnych i dolnych może skutkować takimi powikłaniami jak : nadmierne krwawienie z rany czy infekcja rany.Czasami pacjenci zwracają uwagę na asymetrię ran pooperacyjnych. Należy pamiętać o tym iż zwiotczenie skóry jak i fałdy skóry powiek po obu stronach, w których wykonujemy cięcia, często nie są symetryczne. 

powiązane
Zabiegi