Implanty
łydek

MODELOWANIE KSZTAŁTU ŁYDEK

Wiele osób, najczęściej kobiety cierpi kompleksy z powodu zbyt "chudych, słabo wyprofilowanych " łydek zwłaszcza ich przyśrodkowych części, co daje tzw. koślawy kształt podudzi. Deformacja ta jest wynikiem różnego stopnia niedorozwoju mięśnia brzuchatego łydki tj. mięśnia nadającego kształt tylnej powierzchni łydek. Niedorozwój mięśnia może być wrodzony lub nabyty, będącym wynikiem operacji z powodu wrodzonej wady stopy- tzw. stopy końsko szpotawej.  Zabieg operacyjny wszczepiania implantów łydek przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu dokręgosłupowym. Z cięć w fałdach skórnych w dołach podkolanowych wypreparowuje się lożę pod powięzią mięśniową w celu umieszczenia implantów łydkowych.

OKRES POOPERACYJNY

Po zabiegu wszczepienia implantów łydek pacjent zakłada specjalne pończochy uciskowe, które nosi przez sześć tygodni. W pierwszym tygodniu po zabiegu aktywność ruchowa jest znacznie ograniczona ze względu na znacznego stopnia ból. W drugim tygodniu chodzenie z pomocą kul ortopedycznych. Pacjent po modelowaniu kształtu łydek wraca do pracy po dwóch tygodniach rekonwalescencji.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Po zabiegu modelowania kształtu łydek możliwe jest wystąpienie następujących powikłań: krwiak w ranie, infekcja rany, asymetria okolic operowanych.

powiązane
Zabiegi