Ciesinski

Lifting piersi

Mastopeksja-operacja plastyczna piersi-podniesienie piersi

Zabieg ten podnosi i modeluje zwiotczałe, opadające piersi, które straciły swą jędrność np. po urodzeniu dzieci, karmieniu czy w wyniku znacznej utraty masy ciała, usuwa nadmiar skóry z niższych obszarów piersi, nadaje nowy kształt , zmieniając jednocześnie położenie brodawki na miejsce adekwatne do nowego kształtu
i wielkości piersi. Jeśli otoczki są nadmiernie rozciągnięte mogą być również pomniejszone. 
W najszerzej stosowanej technice liftingu piersi, nacięcia prowadzone są jak przy redukcji piersi. Powstała blizna, która jest trwała, jednak blednie z upływem czasu, obrysowuje ona otoczkę i dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Są również inne techniki liftingu piersi, które mogą eliminować nacięcie pionowe, poziome lub oba. Zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy od indywidualnych czynników i zastosowanej techniki operacyjnej.

Okres pooperacyjny

Pacjentka powinna nosić podtrzymujący biustonosz przez kilka tygodni. Obrzęk obniżona wrażliwość piersi czy brodawek sutkowych są reakcjami pooperacyjnymi i stopniowo zanikają. Zwykle około 2 doby usuwamy dreny. Około 8-10 dnia usuwamy cieniutki szew wokół otoczek brodawek (jeśli jest zakładany). Nacięcia pionowe i poziome są zaopatrzone szwem wewnętrznym niewymagającym usuwania, oraz specjalnymi plastrami podtrzymującymi. Takie zeszycie ran zwiększa szansę na ładną bliznę i eliminuje stres związany z usuwaniem szwów.

Zalecenia pooperacyjne

Noszenie po zabiegu specjalistycznego stanika modelującego biust (ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza gojenie się ran, a przede wszystkim modeluje kształt piersi).
Pamiętajmy o środkach p/bólowych; zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą wyeliminować ból pozabiegowy. Do pracy (jeśli lekka) możemy wrócić po ok. 2 tygodniach po zabiegu. Przez przynajmniej kilka tygodni należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej.Powrót do pracy w zależności od jej rodzaju jest możliwy po około 1-3 tygodni.

Możliwe powikłania

Po zabiegu może dojść do krwawienia i wytworzenia krwiaka w okolicy operowanej. Obrzęk, sińce ustępują zwykle w ciągu 1 tygodnia. Znacznie rzadsze powikłania to: martwica częściowa lub całkowita skóry lub brodawek sutkowych, niedoczulica skóry lub brodawek sutkowych. Szwy usuwamy podobnie jak przy redukcji piersi.


Copyright © MD 2013     Polityka prywatnosci    Nota prawna Created by IT4Business