Ciesinski

Plastyka powiek

Blepharoplastyka

Operacja plastyczna  powiek górnych i dolnych  polega na redukcji nadmiaru opadającej skóry  powiek górnych i dolnych oraz  wycięciu nadmiaru tkani tłuszczowej wydostającej się pod mięsień okrężny oka..
Rezultatem jest świeży i odprężony wyraz twarzy. Nacięcie skóry na powiece górnej przeprowadza się około 4-5mm na brzegiem rzęsowym w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest całkowicie schowana w naturalnym fałdzie powieki. Korekcja dolnej powieki wymaga  nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Poprzez to nacięcie nadmiar skóry i tłuszczu zostaje  zredukowany. Eliminuje również worki pod oczami
i napina skórę dolnej powieki.  Jeśli nie ma nadmiaru skóry dolnej powieki, tłuszcz usuwa się przez nacięcie położone wewnątrz powieki, od strony spojówki. Zabiegi te wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Okres pooperacyjny

Po operacji można spodziewać się obrzęku i opuchnięcia, które utrzymują się około tygodnia lub nieco dłużej. Widzenie może być przez kilka dni utrudnione a pacjent powinien nosić ciemne okulary dla ochrony oczu przed wiatrem i słońcem. Szwy usuwamy w piątej-szóstej dobie. Po upływie tygodnia można pod makijażem ukryć pozostałe, z czasem znikające zasinienia. Do pracy można wrócić po około 10 dniach. Operację powiek można przeprowadzić razem z liftingiem twarzy czy innymi zabiegami odmładzającymi twarz.

Zalecenia pooperacyjne

Pozycja półsiedząca podczas snu unikanie gorących kąpieli i expozycji na słońce.
Szwy usuwa się w piatej-szóstej dobie.

Możliwe powikłania

W przypadku powiek górnych rzadko zdarzają się powikłania, które mogłyby być przyczyną poważniejszych dolegliwości. W przypadku powiek dolnych operator musi zachować szczególną uwagę popartą jego doświadczeniem, aby nie doprowadzić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.


Copyright © MD 2013     Polityka prywatnosci    Nota prawna Created by IT4Business