Ciesinski

Plastyka  brzucha

Abdominoplastyka-operacja plastyczna powłok brzusznych

Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry wraz tkanką tłuszczową z dolnej połowy powlok brzusznych.
Poziome cięcie jest wykonywane w obrębie lub ponad okolicą łonową a także wokół pępka. Powstała blizna jest trwała, umieszczona  tak, by była ukryta pod bielizną. Jeżeli wiotkość i nadmiar skóry są ograniczone do obszaru poniżej pępka, pacjent może być dobrym kandydatem do zmodyfikowanej abdominoplastyki, która pozostawia krótszą bliznę i nie wymaga nacięcia wokół pępka.

Okres pooperacyjny

Przez pierwszy tydzień pacjent pozostaje w łóżku. W drugim tygodniu powolne urachamianie pacjenta. Zwykle około 2 doby usuwamy dreny, następnie ok. 12-14 dnia cieniutkie szwy z obwodu pępka. Szwy w ranie poziomej są zazwyczaj samowchłanialne i nie wymagają usuwania.

Zalecenia pooperacyjne

Noszenie miękkiego pasa brzusznego (ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, zapobiega tworzeniu się krwiaków w ranie, czy zbiorników płynu surowiczego, przyspiesza gojenie się ran).
Pamiętajmy o środkach p/bólowych; zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą całkowicie wyeliminować ból pozabiegowy.
Do pracy (jeśli lekka) możemy wrócić po ok. 2-3 tygodniach po zabiegu. W przypadku rekonstrukcji pochewek mięśni prostych rekonwalescencja może trwać nieco dłużej. Przez przynajmniej 1 miesiąc od zabiegu należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów . Rezygnujemy także w tym czasie z ćwiczeń fitness, na siłowni, kąpieli w basenie.

Możliwe powikłania

Najczęstszymi powikłania z którymi można się spotkać po zabiegu to krwiak w ranie pooperacyjne, mogący ulec infekcji. Rozejście rany, martwica brzeżna.
Trzeba podkreślić iż zabieg ten jest dużym zabiegiem i w celu uniknięcia powikłań bardzo ważne jest ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarskich.


Copyright © MD 2013     Polityka prywatnosci    Nota prawna Created by IT4Business