Preparaty kwasu
hialuronowego

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zmarszczki na twarzy pojawiają się z wielu powodów. Przychodzą z wiekiem, powstają wskutek problemów hormonalnych, przyczyniają się do nich odziedziczone geny, a także oddziaływanie promieni UV. Chociaż całkowicie nie jesteśmy w stanie zahamować tego procesu ani uniknąć tworzenia się zmarszczek, jest sposób na to aby skutecznie je opóźnić. Taki efekt można uzyskać dzięki zabiegowi medycyny estetycznej - wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy - co to takiego

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie, zwłaszcza w skórze i tkance podskórnej. Odpowiada ona za odpowiednie nawilżenie i jędrność skóry oraz objętość tkanki podskórnej. Proces starzenia powoduje stopniowe zmniejszenie ilości naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do utraty objętości, zwiotczenia skóry oraz powstawania zmarszczek na twarzy. 

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym na czym polega zabieg 

Zabieg wypełnienia zmarszczek jest mało inwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta czy pacjentki. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany pod skórę (i w głębsze warstwy skóry) wypełniając - spłycając w ten sposób istniejące zmarszczki. Efekt jest bardzo naturalny i widoczny od razu. W zależności od okolicy twarzy, zabieg wykonuje się w znieczuleniu kremem EMLA lub w znieczuleniu przewodowym. Zabieg trwa około 60 minut, a bezpośrednio po nim, pacjent/-ka może wrócić do domu. Po zabiegu należy przez jeden dzień unikać intensywnego wysiłku fizycznego, schylania się i znacznych wahań temperatury (korzystanie z sauny czy solarium). Następnego dnia można najczęściej podjąć normalną aktywność i pracę. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 9-12 miesięcy, a jego czas zależeć będzie od kilku czynników - genów, diety, trybu życia.Stosowane preparaty: TEOSYAL, RESTYLANE.

Co można skorygować wykorzystując kwas hialuronowy - wskazania do zabiegu

Dzięki wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym, przywraca się skórze sprężystość i poprawia jej nawilżenie, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu. Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym ma zastosowanie w następujących przypadkach
  • likwidacja fałd nosowo - wargowych
  • spłycenie zmarszczek wokół ust (zmarszczki "palacza")
  • opadające kąciki ust
  • tzw. linie "marionetki"
  • zmarszczki gładzizny czoła (tzw. lwia bruzda)

Przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Choć wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem dla wielu osób, istnieje kilka przeciwwskazań, które warto poznać:
  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje skórne
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • choroby autoimmunologiczne

Działania niepożądane po zabiegu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym

Użycie kwasu hialuronowego do spłycenia zmarszczek jest zabiegiem bezpiecznym, jednak ze względu na to że podaje się go metodą iniekcji, może wystąpić kilka działań niepożądanych, jak siniaki czy niewielka opuchlizna. Znikają one samoczynnie w ciągu kilku dni. 

Jeśli chcesz poznać cenę zabiegu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym, skontaktuj się z nami. W naszym prywatnym gabinecie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, cennik jest bardzo indywidualny. Każdorazowo, w zależności od danego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za wypełnienie zmarszczek podczas konsultacji. Sprawdź również inne zabiegi estetyczne dostępne w naszej klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. lipolizę iniekcyjną lub leczenie nadpotliwości. Poznaj także bogatą ofertę zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi