Leczenie
nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Pocenie się to naturalny proces organizmu. Ma to wpływ na odpowiednią termoregulację organizmu i umożliwia usunięcie z niego toksyn i innych ubocznych produktów metabolizmu.  W niektórych przypadkach może jednak dojść do sytuacji, gdy gruczoły potowe ulegają rozregulowaniu co prowadzi do nadpotliwości. Najczęściej dotyczy to nadmiernego pocenia się głowy, twarzy, stóp i pod pachami. Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej (botoksu) polega na zablokowaniu nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, dzięki temu uniemożliwia się im nadmierną produkcję potu. 

Leczenie nadpotliwości  botoksem - wskazania

Nadpotliwość jest chorobą która należy leczyć, ponieważ znacznie poprawi to komfort własny, pozwoli pozbyć się kompleksów i poprawi stosunki międzyludzkie. Przyczyn nadpotliwości może być wiele. Należą do nich m. in.: stres, otyłość i nadwaga, zaburzenia hormonalne, udar mózgu, cukrzyca, nowotwory czy geny. Przyczynić do nadpotliwości może się także nadmierne stosowanie alkoholu, kawy, palenie papierosów lub spożywanie pikantnych potraw. Zwiększoną potliwość można także zauważyć podczas uprawiania sportów lub w wyniku infekcji wirusowych czy bakteryjnych. Leczenie nadpotliwości polega na wykonaniu kilku zabiegów w trakcie których podaje się toksynę botulinową. Botoks wstrzykuje się w newralgiczne miejsca, które produkują nadmiar potu. Dzięki temu zabiegowi praca gruczołów potowych ulega całkowitej zmianie.

Przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości botoksem

Zabiegu przeciwdziałania nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie zaleca się w następujących przypadkach:
  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje skóry
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • stosowanie niektórych leków
  • uczulenie na jakikolwiek składnik substancji

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Gruczoły tego typu są zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale jest ich szczególnie wiele na dłoniowej stronie rąk, na stopach i pod pachami. Te same czynniki wyzwalają nadmierną potliwość - jedyną różnicą jest ilość potu. Toksyna botulinowa (botoks) jest najskuteczniejszą znaną metodą leczenia nadmiernej potliwości. Zabieg polega na podaniu substancji w zastrzykach śródskórnych w okolicach wzmożonej nadpotliwości. Zabieg trwa około 30 minut. Podany preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem botuliny utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej. 

Jeśli chcesz poznać cenę za leczenie nadpotliwości, skontaktuj się z nami. W naszym prywatnym gabinecie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, cennik jest bardzo indywidualny. Każdorazowo, w zależności od danego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za leczenie nadpotliwości podczas konsultacji. Sprawdź również inne zabiegi estetyczne dostępne w naszej klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. wypełnienie zmarszczek lub botox. Poznaj także bogatą ofertę zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi