Operacja plastyczna
powłok brzusznych

Operacja plastyczna brzucha (abdominoplastyka) - co to za zabieg

Wiele osób marzy o tym, by mieć płaski i pięknie wyglądający brzuch. Choć w większości przypadków efekt ten można uzyskać za pomocą odpowiednich ćwiczeń i właściwej diety, to jednak nie zawsze się to udaje. Są sytuacje, gdy jedynym sposobem na przywrócenie ładnego wyglądu brzucha jest jego plastyka. Dzięki operacji plastycznej brzucha pacjenci mają możliwość zlikwidować swój problem i poprawić wygląd. Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry, usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej i ponownym wymodelowaniu brzucha. 

Wskazania do operacji plastycznej powłok brzusznych

Niezadowolenie z wyglądu brzucha może być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak u tych pierwszych cieszy się zdecydowanie większą popularnością. Abdominoplastykę przeprowadza się najczęściej u osób u których brzuch stracił jędrność po ciąży lub w wyniku starzenia, a także po utracie dużej ilości kilogramów. W osiągnięciu wymarzonego efektu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna - operacja plastyczna powłok brzusznych pomoże ci poprawić wygląd swojej sylwetki. Skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego, który pomoże ci w uzyskaniu najlepszych efektów.

Przeciwwskazania do operacji plastycznej brzuchaPodczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie, cukrzyca, infekcje ropne skóry i śluzówek.

Przygotowanie do plastyki brzucha

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: morfologia, grupa krwi, iNR Aptt, elektrolity, EKG, poziom glukozy we krwi, szczepienie przeciw WZW, badanie ogólne moczu.

Przebieg zabiegu abdominoplastyki

Plastyka brzucha to zabieg operacyjny, modelujący sylwetkę ciała polegający na usunięciu nadmiaru skóry wraz tkanką tłuszczową z dolnej połowy powłok brzusznych. Często łączy się on z  zaopatrzeniem przepukliny kresy białej, przepukliny pępkowej czy likwidacją rozstępu pochewek mięśni prostych brzucha, polegającej na zszyciu ich przyśrodkowych brzegów.Cięcie wykonywane jest w obrębie podbrzusza, rozciąga się między kolcami biodrowymi, schodzi do okolicy pachwinowej po obu stronach, a następnie biegnie nad okolicą łonową. Osobne cięcie przeprowadza się wokół pępka. Pozwala ono na przeniesienie pępka w nowe miejsce, po ściągnięciu płata skórno-tłuszczowego w dół po wycięciu nadmiaru skóry. Powstała blizna jest trwała, umieszczona tak, by była ukryta pod bielizną. Jeżeli wiotkość i nadmiar skóry są ograniczone do obszaru poniżej pępka, pacjent może być dobrym kandydatem do mini abdominoplastyki, która pozostawia krótszą bliznę i nie wymaga nacięcia wokół pępka.Niestety do zabiegu abdominoplastyki zgłaszają się pacjenci ze znaczną otyłością. Nie zdają sobie sprawy z dużego ryzyka zatorowości o osób otyłych w trakcie i po zabiegu plastyki powłok brzusznych. Operacja plastyczna brzucha nie jest sposobem na odchudzanie, a tylko i wyłącznie na modelowanie sylwetki, pozbycie się nadmiaru zwiotczałej skóry, czy rozstępów skórnych z dolnej połowy powłok brzusznych.Okres pooperacyjny. Przez pierwszy tydzień po wykonanej plastyce brzucha pacjent ogranicza swą mobilność do minimum. W drugim tygodniu następuje powolne uruchamianie pacjenta. Ważne jest aby w tym okresie, wykonywać ćwiczenia kończyn dolnych poprawiające krążenie krwi w naczyniach głównie żylnych. Zwykle około 2 doby po abdominoplastyce usuwamy dreny, następnie ok. 12-14 dnia cieniutkie szwy z obwodu pępka. Szwy w ranie poziomej  wchłaniają się same i nie wymagają usuwania.Zalecenia pooperacyjne. Po operacji plastycznej wymagane jest noszenie miękkiego pasa brzusznego (ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, zapobiega tworzeniu się krwiaków w ranie, czy zbiorników płynu surowiczego, przyspiesza gojenie się ran). Należy także pamiętać o środkach p/bólowych. Zażywane regularnie wg zaleceń pozwolą całkowicie wyeliminować ból pozabiegowy.Po zabiegu plastyki powłok brzusznych do pracy (jeśli jest lekka) możemy wrócić po ok. 2-3 tygodniach po zabiegu. W przypadku rekonstrukcji pochewek mięśni prostych rekonwalescencja może trwać nieco dłużej. Przez przynajmniej 1 miesiąc od zabiegu należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy także w tym czasie z ćwiczeń fitness, na siłowni, kąpieli w basenie. 

Jakie mogą wystąpić powikłania po abdominoplastyce (operacji plastycznej powłok brzusznych)

Najczęstszymi powikłaniami po plastyce brzucha, z którymi można się spotkać jest krwiak w ranie pooperacyjnej, mogący ulec infekcji, rozejście rany lub martwica brzeżna. Trzeba podkreślić, iż operacja ta, to poważny zabieg i w celu uniknięcia powikłań bardzo ważne jest ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarskich. 

Cennik - ile kosztuje plastyka brzucha

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, lekarz podaje cenę za zabieg abdominoplastyki podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi ok. 12 000 - 18 000 zł; mini abdominoplastyka to koszt 9 000 - 10 000 zł. 

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in.
lifting piersi lub liposukcję!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę,
skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi