Zabieg
botox

Powoduje porażenie mięśni mimicznych twarzy powodujących powstawanie zmarszczek. Dzięki temu skóra twarzy i szyi wygładza się.BOTOX zaczyna działać w ciągu 2-3 dni po wykonaniu zabiegu, efekt utrzymuje się przez 4-6 miesięcy. BOTOX działa jedynie w obrębie tych mięśni do których został podany, nie wpływa więc na inne okolice i mimikę całej twarzy.Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta czy pacjentki.Po zabiegu można od razu wrócić do domu, przez jeden dzień unikając tylko intensywnego wysiłku fizycznego, schylania się i znacznych wahań temperatury (np. sauna). Następnego dnia można najczęściej podjąć normalną aktywność i pracę.Zabieg można powtarzać wielokrotnie bez ryzyka działania toksycznego.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

uczulenie na składniki preparatu choroby nerwowo-mięśniowe zaburzenia krzepnięcia lub przyjmowanie leków rozrzedzających krew (aspiryna, acard i inne) miejscowe infekcje skórne ciąża i karmienie piersią

POTENCJALNE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Wszelkie działania niepożądane ujawniają się w ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu i są tymczasowe. Po każdej procedurze włączającej iniekcję należy spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia, szczypania, obrzęku lub opuchlizny związanej z iniekcją.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

Przy nieodpowiednim podaniu preparatu może dojść do porażenia wiekszego obszaru twarzy.

powiązane
Zabiegi