Wszczepienie endoprotez
pośladkowych

Operacja plastyczna powiększenia pośladków - co to za zabieg

Operacje plastyczne cały czas zyskują coraz większą popularność. Jednym z takich zabiegów, dzięki któremu można osiągnąć idealną sylwetkę jest powiększenie pośladków. Dzięki wszczepieniu implantów pośladki stają się kształtne i podniesione. Celem tego zabiegu jest likwidacja płaskich lub obwisłych pośladków. Po operacji stają się one bardziej jędrne i mają ładny, zaokrąglony kształt oraz są wyraźnie podniesione. Ma to bezpośredni wpływ na zwiększenie atrakcyjności wyglądu pacjentek, a także poprawieniu proporcji sylwetki.

Wskazania do wszczepienia endoprotez pośladkowych

Wygląd zewnętrzny bardzo często wpływa na ogólne samopoczucie każdego z nas. Niedoskonałości, niezadowolenie z tego jak prezentują się poszczególne partie naszego ciała może być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. W osiągnięciu wymarzonego efektu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna - operacja plastyczna wszczepienia implantów w pośladki pomoże ci poprawić wygląd swojej sylwetki. Operację powiększenia pośladków za pomocą implantów najczęściej przeprowadza się u osób, które posiadają płaskie, obwisłe pośladki lub np. u pacjentów, którzy dużo schudli i borykają się z problemem nadmiaru skóry. dzięki wszczepienie implantów w pośladki można również zlikwidować problem asymetrii pośladków oraz skorygować u kobiet męską budowę ciała z wąską miednicą. Skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego, który pomoże ci w uzyskaniu najlepszych efektów.

Przeciwwskazania do powiększenia pośladków

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z zabiegiem. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, nieleczona cukrzyca. 

Przygotowanie do zabiegu powiększenia pośladków implantami

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: morfologia, grupa krwi, iNR Aptt, sód, potas, chlorki, HBs, HCV, EKG. 

Przebieg zabiegu wszczepienia endoprotez pośladkowych

Powiększenie pośladków jest to zabieg, wykonywany zwykle u osób, które gwałtownie schudły i mają płaskie obwisłe pośladki z wyraźnym nadmiarem skóry, któremu poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oczywiście inne są proporcje tych części ciała u obojga płci, jednakże możemy adekwatnie do płci dopasować odpowiednie endoprotezy. Sam zabieg polega na umiejscowieniu protez silikonowych w mięśniu pośladkowym. Cięcie wykonuje się w bruździe międzypośladkowej.Po powiększeniu pośladków implantami zalecane jest leżenie tylko na brzuchu przez pierwsze dwa tygodnie. Po zabiegu pacjent ogranicza chodzenie przez około tydzień. W drugim tygodniu następuje zwiększenie aktywności ruchowej aż do pełnej w końcówce tygodnia. Pacjent po operacji plastycznej powiększenia pośladków powinien nosić specjalną bieliznę utrzymującą endoprotezę w odpowiednim miejscu.

Podwieszenie pośladków

Zabieg podwieszenia pośladków przebiega w dwóch etapach. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub bloku dokręgosłupowym. Polega na podwieszeniu obwisłej tkanki skórno-tłuszczowej na specjalnych szwach Silhouette. Rekonwalescencja jest krótkotrwała.

Jakie mogą wystąpić powikłania po operacji powiększenia pośladków implantami

Powiększenie pośladków implantami to operacja plastyczna, która może prowadzić do kilku powikłań. Krwiak, infekcja rany, oraz przesunięcia się lub rotacja endoprotezy to najczęstsze powikłania, z jakimi możemy się spotkać w przypadku braku przestrzegania zaleceń lekarskich.

Cennik - ile kosztuje powiększenie pośladków z wykorzystaniem endoprotez

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, lekarz podaje cenę za zabieg wszczepienie implantów pośladkowych podczas konsultacji. 

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in.
plastykę brzucha lub liposukcję!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę,
skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi