Powiększenie
piersi

Powiększenie piersi za pomocą implantów silikonowych - co to za zabieg

Powiększenie piersi z wykorzystaniem implantów silikonowych, to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Pozwala ona osiągnąć efekt większego, podniesionego biustu wraz z nadaniem piersiom ładnego kształtu. Zabieg powiększenia piersi jest szczególnie popularny wśród pań, które utraciły jego objętość, u których piersi są małe lub mają widocznie nieregularny kształt. Operacja biustu pozwoli nie tylko zlikwidować te problemy, ale także uzyskać piękny, atrakcyjny wygląd.

Wskazania do zabiegu augmentacji piersi (powiększenia piersi implantami)

Niezadowolenie z wyglądu swoich piersi może często prowadzić do kompleksów i niskiej samooceny. W osiągnięciu wymarzonego efektu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Z operacji plastycznej piersi najczęściej korzystają panie, u których biust jest mały lub obwisły - utracił objętość np. po zakończonym karmieniu piersią lub utracie wagi. Wskazaniem do takiego zabiegu jest także widoczna asymetria piersi. Jeśli chcesz uatrakcyjnić wygląd swojego biustu, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego

Dlaczego warto skorzystać z powiększenia piersi implantami

Zabieg powiększenia piersi z wykorzystaniem silikonowych implantów pozwala pacjentkom uzyskać większe i podniesione piersi o ładnym kształcie. Dzięki tej operacji plastycznej pacjentka może osiągnąć lepsze proporcje sylwetki, ale też wzrośnie jej pewność siebie i samoocena.

Przeciwwskazania do powiększenia piersi

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją biustu. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: nowotwory, choroby układu krążenia, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nerek i wątroby, ciąża i okres karmienia piersią.

Przygotowanie do zabiegu powiększenia piersi implantami

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, HBS, HCV, elektrolity, EKG.

Przebieg operacji plastycznej powiększenia piersi implantami

Zabieg powiększenia biustu należy do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Zabieg powiększania piersi implantami polega na wypreparowaniu przestrzeni między mięśniami piersiowymi mniejszym i większym, lub pomiędzy gruczołem a mięśniem piersiowym większym i  wprowadzeniu w tą przestrzeń protezy piersiowej. Korzystniejszym umiejscowieniem protez piersiowych to ułożenie pod mięśniem piersiowym. Zdecydowanie rzadziej umiejscawia się implanty piersi bezpośrednio pod gruczołem piersiowym. Możliwa jest również implantacja protez piersiowych pod powięź mięśniową nad mięśniem piersiowym większym. Ze względu na budowę  rozróżniamy gruczoły wypełnione żelem silikonowym, oraz solą fizjologiczną. Ze względu na kształt dysponujemy implantami piersiowymi o kształcie półokrągłym i kształcie anatomicznym czyli zbliżonym do naturalnej piersi. U osób szczupłych o skąpej tkance podskórnej zdecydowanie wskazane są endoprotezy piersiowe o kształcie anatomicznym, umiejscowione tylko i wyłącznie pod mięśniem piersiowym. U osób o grubszej tkance podskórnej i dobrze wykształconym gruczole implanty piersiowe o kształcie półokrągłym również dają dobre efekty.  Najkorzystniejszym cięciem chirurgicznym jest cięcie umiejscowione w fałdzie podpiersiowym. Rzadziej stosuje się cięcia w okolicy dołu pachowego lub wokół otoczki sutkowej. Szew na ranę zakładany jest śródskórnie, nie wymaga usuwania. Zabieg trwa od 1- 1.5 godziny. Implanty piersiowe, które stosowane są w naszej klinice, to implanty spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa, o dożywotniej trwałości. Stosujemy tylko protezy silikonowe, w zdecydowanej większości tzw. anatomiczne, dające naturalny wygląd. Mniejsza część pacjentek decyduje się na protezy półokrągłe. W celu utrwalenia dobrego efektu zabiegu operacyjnego wskazane jest noszenie specjalnego biustonosza przez sześć tygodni. W tym czasie pacjentka nie powinna angażować się w forsowne zajęcia, zwłaszcza wymagające podnoszenia ramion, przez okres 2-3 tygodni. Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna. Wczesny okres pooperacyjny wymaga zażywania silnych środków przeciwbólowych zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą wyeliminować ból pozabiegowy. Przez przynajmniej kilka tygodni po operacji plastycznej powiększenia piersi należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej.

Jakie mogą wystąpić powikłania po powiększeniu piersi implantami (augmentacji)

Po zabiegu powiększenia piersi może dojść do krwawienia i wytworzenia krwiaka w okolicy operowanej. Groźnym jego powikłaniem jest infekcja i zropienie, co prowadzi do konieczności usunięcia protezy i antybiotykoterapii. Obrzęk, sińce ustępują zwykle w ciągu 10 dni. Inne możliwe powikłania to przemieszczenie, rotacja implantu. Asymetria może pojawić się zarówno zaraz po zabiegu, jak i nawet kilkanaście lat później. Czasami dochodzi do wytworzenia się tzw. torebki włóknistej wokół endoprotezy i obkurczeniu się na niej. Obecnie dzięki specjalnej technice operacyjnej jak i nowoczesnej technologii produkcji protez /specjalna teksturowana ich powierzchnia/ zjawisko to obserwuje się coraz rzadziej.

Cennik - ile kosztuje operacja powiększenia biustu z wykorzystaniem implantów silikonowych

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za powiększenie biustu podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi ok. 16 000 - 18 000 zł. Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. lifting piersi lub plastykę brodawek sutkowych! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi