powiększenie bródki
z użyciem implantu silikonowego

Powiększenie bródki z użyciem implantu silikonowego - co to za zabieg

Powiększenie bródki, to często wykonywany zabieg polegający na uwydatnieniu bródki poprzez wstawienie implantu silikonowego. Operacja plastyczna poprawia kształt (profil) brody, co ma nieodłączny wpływ na wygląd całej twarzy i pozwala uzyskać jej odpowiednie proporcje. Jeśli więc nie jesteś zadowolona/-y z wyglądu swojej brody, umów się na konsultację z naszym chirurgiem plastycznym w gabinecie w Krakowie!

Wskazania do zabiegu korekcji bródki

Niedoskonałości w wyglądzie są częstą przyczyną poważnych kompleksów i niskiej samooceny. Plastyka brody z użyciem implantu, czyli tzw. korekcja profilu dolnej części twarzy polega na wszczepieniu implantu bezpośrednio na części bródkowej żuchwy. Wskazaniem do zabiegu operacyjnego jest nadmierne cofnięcie - niedorozwój części bródkowej żuchwy. Zabieg ten nie likwiduje oczywiście problemu z nieprawidłowym zgryzem. Dotyczy pacjentów z niewielką retrogenią.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu powiększenia bródki implantem

Operacja plastyczna korekcji bródki pozwala pacjentom nie tylko poprawić wygląd swojej twarzy, ale przede wszystkim jest szansą na pozbycie się kompleksów. Dzięki konsultacjom w naszym gabinecie chirurgii plastycznej oraz wykonanemu przez lekarza zabiegowi wstawienia implantu bródki, pacjenci mają szansę na osiągnięcie wymarzonych efektów i znaczną poprawę wyglądu. Umów się na spotkanie z naszym doświadczonym chirurgiem plastycznym w Krakowie!

Przygotowanie do zabiegu powiększenia bródki z użyciem implantu silikonowego

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania.Oprócz konsultacji niezbędne będzie także wykonanie badań: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV. Ta lista badań dotyczy zabiegu przeprowadzanego w znieczuleniu miejscowym. Do znieczulenia ogólnego potrzebne będą również: grupa krwi, sód, potas, chlorki, EKG.

Przebieg operacji powiększenia bródki

Zabieg powiększenia bródki z użyciem implantu silikonowego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Cięcie wykonujemy w fałdzie skóry w okolicy podbródkowej lub w przedsionku jamy ustnej - tą decyzję pozostawiamy pacjentom. Po zabiegu powiększenia bródki pacjent nosi specjalną opaskę uciskową pod bródką, przechodzącą przez głowę. Unikanie gryzienia twardych kęsów pokarmu przez cztery tygodnie. Szew w ranie jest samo wchłanialny. Po operacji plastycznej powiększenia bródki pacjent/-ka wychodzi do domu po zabiegu lub po 12 godzinach w zależności od wybranego sposobu znieczulenia.

Jakie mogą wystąpić powikłania po powiększeniu bródki

Po operacji korekcji bródki mogą wystąpić różne powikłania. Do najczęstszych należą: m. in. krwiak w ranie, infekcja rany czy przesunięcie implantu.

Cennik - ile kosztuje operacja plastyczna korekcji zmarszczek twarzy

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za powiększenie bródki podczas konsultacji. Przedział cenowy w cenniku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie takiej operacji plastycznej, to 4 500 - 5 000 zł.

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. korekcję nosa lub face lifting! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi