Redukcja
gruczołów piersiowych

Redukcja gruczołów piersiowych - co to za zabieg i jakie są wskazania do jego wykonania

Pomniejszenie piersi to operacja plastyczna zalecana szczególnie kobietom z nieproporcjonalnie dużym biustem. Piersi dużych rozmiarów zaburzają właściwe proporcje ciała, ale przede wszystkim mogą przyczyniać się do dyskomfortu i bólu kręgosłupa, powodować wady postawy, a także utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zmniejszenie piersi pozwoli zatem nie tylko uzyskać lepszy efekt wizualny, ale też odciąży kręgosłup! Jeśli chcesz pozbyć się problemów z kręgosłupem i ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności, a przy okazji uatrakcyjnić wygląd swojego biustu, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu redukcji piersi

Zabieg pomniejszenia piersi pozwala pacjentkom uzyskać mniejsze, lżejsze piersi o ładnym kształcie. Dzięki tej operacji plastycznej pacjentka może osiągnąć lepsze proporcje sylwetki i poprawić swoje zdrowie i codzienny komfort, a przy okazji wzrośnie jej pewność siebie i samoocena.

Przeciwwskazania do zmniejszenia piersi

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją biustu. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzyca, skazy naczyniowe, ciąża, infekcje ropne skóry i śluzówek.

Przygotowanie do zabiegu pomniejszenia piersi

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, EKG, USG piersi, elektrolity, glukoza, kreatynina, mocz.

Przebieg operacji plastycznej redukcji gruczołów piersiowych

Zabieg pomniejszenia piersi polega na zmniejszeniu gruczołu piersiowego do rozmiaru proporcjonalnego do budowy ciała pacjentki. Operacja plastyczna jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar gruczołu piersiowego i skóry, brodawka piersiowa wraz otoczką zostają przesunięte, a pozostała tkanka piersiowa zostaje na nowo uformowana. W najszerzej stosowanej technice pomniejszania piersi wykonuje się cięcia, które obrysowują otoczkę i dalej biegną pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Są również inne techniki pomniejszania piersi, które mogą eliminować nacięcie pionowe, poziome lub oba. Zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy od wielkości gruczołu piersiowego i zastosowanej techniki. Po operacji zmniejszenia piersi pacjentka powinna nosić podtrzymujący biustonosz przez sześć tygodni. Możliwa jest czasowa utrata czucia w piersiach i brodawkach sutkowych. Należy unikać forsownych ćwiczeń i podnoszenia rąk nad głowę, przez co najmniej kilka tygodni. Powrót do pracy po zabiegu zmniejszenia biustu jest możliwy po około dwóch tygodniach. Zwykle około 2 doby usuwamy dreny. Około 8-10 dnia usuwamy cieniutki szew wokół otoczek brodawek (jeśli jest zakładany). Nacięcia pionowe i poziome są zaopatrzone szwem wewnętrznym niewymagającym usuwania, oraz specjalnymi plastrami podtrzymującymi. Noszenie po zabiegu zmniejszenia piersi specjalistycznego stanika modelującego biust (ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza gojenie się ran, a przede wszystkim modeluje kształt piersi). Pamiętajmy o środkach p/bólowych; zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą wyeliminować ból pozabiegowy. Do pracy (jeśli jest lekka) możemy wrócić po ok. 2 tygodniach po zabiegu. Przez przynajmniej kilka tygodni należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej.

Jakie mogą wystąpić powikłania po zmniejszeniu piersi

Zmniejszenie piersi to operacja plastyczna, która może powodować wystąpienie różnych powikłań, m. in.: krwiak, jego infekcja, zaburzenia czucia w obrębie brodawki sutkowej. Są to najczęstsze możliwe powikłania. Może również dojść do brzeżnej lub częściowej martwicy skóry, co wymaga interwencji chirurgicznej.

Cennik - ile kosztuje operacja pomniejszenie biustu

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za zmniejszenie biustu podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi ok. 13 000 - 18 000 zł. Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. lifting piersi lub plastykę brodawek sutkowych! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi