Plastyka
powiek

Plastyka powiek (blepharoplastyka) - na czym polega zabieg

Plastyka powiek to popularny zabieg wykonywany w gabinetach chirurgii plastycznej. Znajduje się on również w ofercie naszej prywatnej kliniki w Krakowie. Skóra w okolicy oczu jest cienka i delikatna, na niej najszybciej widać zmiany, jakie zachodzą z wiekiem - marszczące się i opadające powieki. Plastyka powiek to operacja plastyczna, która pozwoli ci zatrzymać ten proces. Blepharoplastyka daje bowiem niezwykły efekt odmłodzenia wskutek podniesienia powiek i zlikwidowania worków pod oczami. Zabieg może obejmować korektę zarówno powieki dolnej, jak i górnej. Jeśli więc nie jesteś zadowolona z wyglądu twarzy umów się na konsultację z naszym chirurgiem plastycznym w gabinecie w Krakowie!

Wskazania do zabiegu plastyki powiek

Z kompleksami walczy wiele osób. niejednokrotnie niezadowolenie ze swojego wyglądu, mankamentów urody staje się przyczyną depresji, a nawet wpływa na relacje z innymi ludźmi. Chirurgia plastyczna pomoże ci temu zapobiec i spełnić marzenie o perfekcyjnym wyglądzie. Operacja plastyczna powiek jest szczególnie popularna wśród osób, u których występuje nadmiar skóry na powiece (górnej lub dolnej) czy worki pod oczami. Opadająca skóra na górnej powiece poza utrudnionym nakładaniem makijażu może wpływać na pole widzenia ograniczając je, a oczy często wyglądają na zmęczone  Jeśli chcesz odmłodzić się nawet o kilka lat, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego

Dlaczego warto skorzystać z operacji plastycznej powiek

Operacja plastyczna powiek pozwala pacjentom nie tylko poprawić wygląd swojej twarzy i odmłodzić się, ale przede wszystkim jest szansą na pozbycie się kompleksów. Dzięki konsultacjom w naszym gabinecie chirurgii plastycznej Kraków oraz wykonanemu przez lekarza zabiegowi blepharoplastyki (plastyki powiek), pacjenci mają szansę na osiągnięcie wymarzonych efektów i znaczną poprawę wyglądu. Mogą liczyć na efekt odmłodzenia w  okolicy oczu nawet o kilka lat, oko staje się bardziej otwarte, a twarz pogodniejsza. W przypadku mocno opadającej powieki górnej, eliminacja nadmiaru skóry poprawia pole widzenia. Umów się na spotkanie z naszym doświadczonym chirurgiem plastycznym w Krakowie!

Przeciwwskazania do zabiegu plastyki powiek

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją plastyczną powiek. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: cukrzyca, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, problemy hormonalne.

Przygotowanie do zabiegu plastyki powiek

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania.Oprócz konsultacji niezbędne będzie także wykonanie badań: morfologia, APTT, INR, HBS, HCV, HIV. Powyższa lista koniecznych badań dotyczy sytuacji, gdy zabieg ma być wykonany w znieczuleniu miejscowym. W przypadku znieczulenia ogólnego, należy dodatkowo wykonać jeszcze EKG, posiew z nosa i RTG klatki piersiowej z opisem.

Przebieg zabiegu plastyki oczu (blepharoplastyki)

Operacja plastyczna powiek górnych i dolnych polega na redukcji nadmiaru opadającej skóry powiek górnych i dolnych oraz wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej wydostającej się pod mięsień okrężny oka.. Rezultatem jest świeży i odprężony wyraz twarzy. Nacięcie skóry na powiece górnej chirurg plastyczny przeprowadza  około 4-5 mm na brzegiem rzęsowym w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest całkowicie schowana w naturalnym fałdzie powieki. Korekcja dolnej powieki wymaga nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Poprzez to nacięcie nadmiar skóry i tłuszczu zostaje zredukowany. Eliminuje również worki pod oczami i napina skórę dolnej powieki. Jeśli nie ma nadmiaru skóry dolnej powieki, tłuszcz usuwa się przez nacięcie położone wewnątrz powieki, od strony spojówki. Zabiegi te wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.Po operacji plastyki powiek można spodziewać się obrzęku i zasinienia skóry okolicy operowanej, które utrzymują się około tygodnia lub nieco dłużej. Bardzo ważne, aby bezpośrednio po zabiegu do późnego wieczora przykładać zimne okłady, co zapobiega powstawaniu nadmiernego obrzęku, czy krwiaka podskórnego. Widzenie może być przez kilka dni utrudnione a pacjent powinien nosić ciemne okulary dla ochrony oczu przed wiatrem i słońcem. Szwy usuwamy w piątej-szóstej dobie. Po upływie tygodnia można pod makijażem ukryć pozostałe, z czasem znikające zasinienia. Do pracy można wrócić po około 10 dniach. Operację powiek można przeprowadzić razem z liftingiem twarzy czy innymi zabiegami odmładzającymi twarz.Po zabiegu plastyki powiek zalecana jest pozycja półsiedząca podczas snu oraz unikanie gorących kąpieli i ekspozycji na słońce. Szwy usuwa się w piątej-szóstej dobie.

Jakie mogą wystąpić powikłania operacji plastycznej powiek

W przypadku plastyki powiek górnych rzadko zdarzają się powikłania, które mogłyby być przyczyną poważniejszych dolegliwości. W przypadku operacji plastycznej powiek dolnych operator musi zachować szczególną uwagę popartą jego doświadczeniem, aby nie doprowadzić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.Operacja plastyczna powiek górnych i dolnych może skutkować takimi powikłaniami jak : nadmierne krwawienie z rany czy infekcja rany. Czasami pacjenci zwracają uwagę na asymetrię ran pooperacyjnych. Należy pamiętać o tym, iż zwiotczenie skóry, jak i fałdy skóry powiek po obu stronach, w których wykonujemy cięcia, często nie są symetryczne.

Cennik - ile kosztuje zabieg plastyki powiek

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za plastykę powiek podczas konsultacji. Przedział cenowy w cenniku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu, to w przypadku korekcji powiek górnych: 4 000 - 5 000 zł, a w przypadku powiek dolnych: 5 000 - 6 000 zł.Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej klinice chirurgii plastycznej. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. korektę nosa lub face lifting!Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi