Plastyka odwróconych
brodawek sutkowych

Plastyka odwróconych brodawek sutkowych - co to za zabieg

Piersi każdej kobiety różnią się od siebie wyglądem, kształtem i rozmiarem. Podobnie z brodawkami sutkowymi i ich otoczkami. One także mogą być różne pod względem wielkości czy odcieni. Wciągnięte brodawki sutkowe, mogą występować zarówno na obydwu piersiach lub tylko na jednej. To zjawisko można poznać po tym, że sutek jest wciśnięty w pierś. Plastyka wciągniętych brodawek sutkowych do operacja, która pozwala odwrócić ten efekt. Dzieki niej mamy możliwość nie tylko zlikwidować problem, ale także uzyskać piękny, atrakcyjny wygląd piersi.

Wskazania do zabiegu plastyki wciągniętych brodawek sutkowych

Niezadowolenie z wyglądu swoich piersi może często prowadzić do kompleksów i niskiej samooceny. W osiągnięciu wymarzonego efektu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Odwrócone brodawki sutkowe mogą być przyczyną nie tylko kompleksów, ale przede wszystkim utrudniać (lub uniemożliwiać) karmienie piersią. Jeśli chcesz uatrakcyjnić wygląd swojego biustu, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego. 

Dlaczego warto skorzystać z plastyki odwróconych brodawek sutkowych

Zabieg plastyki wciśniętych brodawek sutkowych pozwala pacjentkom poprawić wygląd biustu i umożliwi w przyszłości karmienie piersią. Dzięki tej operacji plastycznej wzrośnie również pewność siebie i samoocena kobiety.

Przeciwwskazania do operacji plastycznej

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją biustu. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: zmiany w obrębie sutka, np torbiel, ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi.

Przygotowanie do operacji plastycznej odwróconych brodawek sutkowych

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: morfologia, EKG, USG piersi, jonogram.

Przebieg operacji plastycznej wciśniętych brodawek sutkowych

 Odwrócone brodawki sutkowe, to zmiana najczęściej wrodzona, może być też nabyta będąc wynikiem stanów zapalnych. Oprócz defektu kosmetycznego, daje również problemy przy karmieniu piersią. Plastyka odwróconych brodawek sutkowych polega na przecięciu pasm tkankowych przykurczających brodawkę w nieprawidłowym ustawieniu. Operację plastyczną wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.Tydzień po zabiegu plastyki brodawek usuwane są szwy z rany pooperacyjnej. Pacjentka na drugi dzień po zabiegu może pracować. Zabieg plastyki brodawek sutkowych jednak wiąże się z dużym prawdopodobieństwem braku możliwości karmienia dziecka, ze względu na niedrożność przewodów sutkowych, które zostają uszkodzone.

Jakie mogą wystąpić powikłania po operacji odwróconych brodawek piersiowych

Częstym powikłaniem po plastyce odwróconych brodawek sutkowych jest ponowne się ich wgłębienie, spowodowane przykurczem bliznowatym. może również pojawić się opuchlizna, krwiak, zakażenie rany lub utrata czucia w brodawce (trwała lub czasowa).

Cennik - ile kosztuje plastyka odwróconych brodawek sutkowych

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za plastykę brodawek podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi ok. 3 500 - 4 500 zł.

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in.
powiększenie piersi lub lifting piersi! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi