Operacja
plastyczna nosa

Operacja plastyczna nosa (rhinoplastyka) - na czym polega zabieg


 • Czas trwania zabiegu: około 2-3h
 • Niezbędne badania: Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.
 • Jak często powtarzać: zabieg jednorazowy
 • Przeciwwskazania: Ciąża, Laktacja, Infekcje, Nieuregulowana cukrzyca, Problemy z krzepnięciem krwi
 • Koszt zabiegu: od 10 000 zł

 
 Plastyka nosa to jeden z popularniejszych zabiegów chirurgicznych. Pacjenci zgłaszający się do nas są często niezadowoleni z kształtu swojego nosa. Niejednokrotnie jest on krzywy, zbyt duży lub za mały. Nos ma znaczący wpływ na wygląd całej twarzy. Może zaburzać jej proporcje, ale też być przyczyną różnych problemów. Skrzywiona przegroda nosowa, to częsta przyczyna chrapania czy trudności w oddychaniu. Operacja plastyczna korekty nosa pozwoli więc nie tylko zlikwidować te problemy, ale także uzyskać piękny wygląd i nos o idealnym kształcie. 

Wskazania do zabiegu korekty nosa

Krzywy lub garbaty nos często jest przyczyną kompleksów. Wygląd i kształt nosa, z którego pacjent nie jest zadowolony może negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. W osiągnięciu wymarzonego kształtu nosa z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Z operacji plastycznej nosa najczęściej korzystają osoby, u których wymagana jest korekta kształtu nosa, wyprostowanie skrzywionej przegrody, usunięcie wystającego garbu czy skrócenie zbyt długiego nosa. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd, przywrócić twarzy właściwe proporcje i ładny wyraz twarzy, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego

Dlaczego warto skorzystać z operacji plastycznej nosa

Operacja plastyczna nosa pozwala pacjentom nie tylko poprawić wygląd swojej twarzy, ale przede wszystkim jest szansą na pozbycie się kompleksów. Dzięki konsultacjom w naszym gabinecie chirurgii plastycznej Kraków oraz wykonanemu przez lekarza zabiegowi rhinoplastyki (korekty nosa), pacjenci mają szansę na osiągnięcie wymarzonych efektów i znaczną poprawę wyglądu. Zaletami takiej operacji plastycznej są również poprawa drożności nosa i łatwiejsze oddychanie. Umów się na spotkanie z naszym doświadczonym chirurgiem plastycznym w Krakowie!

Przeciwwskazania do zabiegu rhinoplastyki (operacji plastycznej nosa)

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z plastyką nosa. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: cukrzyca, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi i ciąża.

Przygotowanie do zabiegu korekty nosa

Podstawowym warunkiem, aby zabieg korekty nosa w ogóle mógł się odbyć, jest bardzo dobry stan ogólny pacjenta. Podczas konsultacji chirurg plastyczny wręcza pacjentowi pełny wykaz badań wymagany do operacji w znieczuleniu ogólnym. Przed rhinoplastyką pacjent odbywa również konsultację z anestezjologiem. Wszelkie infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Zabieg operacyjny nosa może być wykonany metodą zamkniętą, tzn. cięcie wykonane wewnątrz przewodów nosowych (na skórze nie pozostawia żadnej blizny) lub metodą otwartą - cięcie przebiega przez skórę słupka, oraz przez śluzówkę pokrywającą przedsionek przewodów nosowych. Niezbędne badania do wykonania przed zabiegiem: morfologia, APTT, INR, HBS, HCV, HIV. , elektrolity, posiew z nosa, EKG i RTG klatki piersiowej.

Przebieg zabiegu plastyki nosa (rhinoplastyki)

Operacja plastyczna nosa najczęściej wykonywana jest z dwóch powodów: wrodzonej deformacji nosa lub pourazowej deformacji nosa. Plastyka nosa ma na celu poprawę funkcji nosa, czyli udrożnienie przewodów nosowych oraz uzyskanie prawidłowej budowy anatomicznej. Korekta nosa najczęściej dotyczy takich zniekształceń nosa jak: nos wydatny, garb grzbietu nosa, skrzywienie długiej osi nosa, skrzywienie przegrody nosa, zaburzenie drożności przewodów nosowych, poszerzony czubek nosa, nadmiernie rozwinięte skrzydełka nosa, nieprawidłowa budowa słupka nosa. Prawidłowa funkcja nosa oraz prawidłowa anatomia nosa powinny korelować z uzyskaniem bardzo dobrego efektu estetycznego nosa. Nos powinien być przede wszystkim proporcjonalny do twarzy. Inne proporcje obowiązują u mężczyzn a inne u kobiet. O ocenie estetycznej nosa decydują również względy kulturowe i regionalne. Zabieg korekcyjny nosa przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym, ale drobna korekcja nosa może być wykonana w znieczuleniu nasiękowym, czyli miejscowym.Po zabiegu pacjent/ka nosi przez dwie dobry setony w przewodach nosowych. Przez okres dwóch tygodni nosi płytkę termoplastyczną na nosie, mającą za zadanie uzyskanie prawidłowego zrostu kostnego nosa. W okresie pooperacyjnym po zabiegu rhinoplastyki, zarówno na nosie jak i wewnątrz nosa występuje obrzęk. Trwa on różnie długo, zależnie od stanu wyjściowego, jak również od indywidualnych cech pacjenta. Zasinienia z twarzy, obrzęki powiek I policzków znikają do dwóch tygodni. Po dwóch tygodniach można wrócić do pracy, pod warunkiem, że nie wymaga ona dużego wysiłku fizycznego. Całkowity obrzęk z nosa schodzi zazwyczaj w ciągu kilku miesięcy. Ze względu na to że po zabiegu plastycznym nosa dochodzi do obkurczania się nadmiaru skóry nosa, trwa ona zazwyczaj do roku. Końcowy efekt zabiegu widzimy po tym właśnie okresie.

Jakie mogą wystąpić powikłania po chirurgicznej korekcji nosa

Po wykonaniu rhinoplastyki mogą wystąpić następujące działania niepożądane i powikłania pooperacyjne:
 • Nadmierne lub przedłużone krwawienie z nosa
 • Infekcja ran, zmiany zapalne w obrębie nosa
 • Nadmierny obrzęk nosa
 • Nieprawidłowy zrost kości nosowych
 • Przedłużające się zaburzenia czucia, węchu
 • Prawidłowo zaburzenia czucia i węchu po rhinoplastyce ustępują do roku czasu.

Cennik - ile kosztuje zabieg plastyki nosa

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za chirurgiczną korekcję nosa podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi od 10 000 zł.Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej klinice chirurgii plastycznej. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. powiększenie ust lub face lifting! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi