Implanty
łydek

Implanty łydek (modelowanie kształtu łydek) - co to za zabieg

Korekcja kształtu łydek, to jeden z bardziej popularnych zabiegów z zakresu operacji plastycznych. Jest wykonywany głównie ze względów estetycznych. Ma na celu zlikwidowanie asymetrii pomiędzy łydkami obu nóg, nadanie im ładniejszego kształtu i uzyskanie lepszych proporcji pomiędzy górnymi a dolnymi partiami nóg. Ponieważ kształtu łydek nie da się wymodelować ani zmienić ich kształtu ćwiczeniami czy innymi tradycyjnymi metodami, wszczepienie implantów łydek to świetne rozwiązanie dla osób, które są niezadowolone z wyglądu swoich nóg.

Wskazania do operacji plastycznej modelowania kształtu łydek implantami

Zabieg wszczepienia implantów łydek, to operacja plastyczna którą wykonuje się ze względów estetycznych. Dzięki korekcie łydek chirurg plastyczny ma możliwość powiększenia lub pomniejszenia łydek, usunięcia asymetrii, nadania łydkom ładniejszego kształtu przy jednoczesnym uzyskaniu lepszych proporcji pomiędzy poszczególnymi partiami nóg. Skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego, który pomoże ci w uzyskaniu najlepszych efektów.

Przeciwwskazania do operacji wszczepienia implantów łydek

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z zabiegiem. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: skazy naczyniowe, ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie, nieleczona cukrzyca, infekcje ropne skóry i śluzówek.

Przygotowanie do zabiegu modelowania łydek

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: grupa krwi, morfologia, iNR Aptt, kreatynina, elektrolity, poziom glukozy we krwi, szczepienie przeciw WZW, badanie ogólne moczu.

Przebieg operacji wstawienia implantów łydek

Wiele osób, najczęściej kobiety cierpi kompleksy z powodu zbyt "chudych, słabo wyprofilowanych " łydek zwłaszcza ich przyśrodkowych części, co daje tzw. koślawy kształt podudzi. Deformacja ta jest wynikiem różnego stopnia niedorozwoju mięśnia brzuchatego łydki tj. mięśnia nadającego kształt tylnej powierzchni łydek. Niedorozwój mięśnia może być wrodzony lub nabyty, będącym wynikiem operacji z powodu wrodzonej wady stopy- tzw. stopy końsko szpotawej. Zabieg operacyjny wszczepiania implantów łydek przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu dokręgosłupowym. Z cięć w fałdach skórnych w dołach podkolanowych wypreparowuje się lożę pod powięzią mięśniową w celu umieszczenia implantów łydkowych.Po zabiegu wszczepienia implantów łydek pacjent zakłada specjalne pończochy uciskowe, które nosi przez sześć tygodni. W pierwszym tygodniu po zabiegu aktywność ruchowa jest znacznie ograniczona ze względu na znacznego stopnia ból. W drugim tygodniu chodzenie z pomocą kul ortopedycznych. Pacjent po modelowaniu kształtu łydek wraca do pracy po dwóch tygodniach rekonwalescencji.

Jakie mogą wystąpić powikłania po wszczepieniu implantów łydek

Po zabiegu modelowania kształtu łydek możliwe jest wystąpienie następujących powikłań: krwiak w ranie, infekcja rany, asymetria okolic operowanych.

Cennik - ile kosztuje zabieg modelowania kształtu łydek

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, lekarz podaje cenę za zabieg wszczepienia implantów łydek podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu mieści się w przedziale 9 500 - 11 500 zł.

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in.
lifting ud lub powiększenie pośladków!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę,
skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi