Odsysanie
tkanki tłuszczowej

Liposukcja (odsysanie tkanki tłuszczowej) - co to za zabieg

W niektórych przypadkach wymodelowanie sylwetki, może być trudne do osiągnięcia. Przede wszystkim wymaga odpowiedniej diety, regularnych ćwiczeń i czasu. Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to operacja plastyczna, która pozwala osiągnąć zadowalające efekty w o wiele szybciej. Dzięki lipoplastyce masz możliwość pozbycia się nadmiaru tłuszczu zgromadzonego w okolicach brzucha, pośladków czy ud, ale także innych partii ciała, jak ramiona, klatka piersiowa i łydki. Odsysanie tkanki tłuszczowej nie jest zabiegiem odchudzającym - to ważne by o tym pamiętać. Liposukcja może pomóc nadać figurze lepszy kształt, proporcję czy uwypuklić wcięcie w talii. 

Wskazania do operacji odsysania tłuszczu 

Niezadowolenie ze swojego wyglądu niejednokrotnie jest przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. W osiągnięciu wymarzonego wyglądu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna - operacja odsysania tłuszczu pomoże ci poprawić wygląd swojej figury. Lipoplastykę wykonuje się najczęściej u osób, które chciałyby wymodelować swoją sylwetkę w okolicach brzucha, pośladków, ud, brody klatki piersiowej, kolan, łydek i okolic kostek. Liposukcja pozwoli uzyskać lepsze proporcje ciała i jego kształt. Zaletą odsysania tłuszczu bez wątpienia jest też fakt, że usunięta tkanka tłuszczowa nie odnawia się, co pozwala uzyskać trwały efekt, a jednocześnie po zabiegu można szybko wrócić do prowadzonego trybu życia. Skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego, który pomoże ci w uzyskaniu najlepszych efektów.

Przeciwwskazania do liposukcji

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z zabiegiem. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: skazy naczyniowe, ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie, cukrzyca, infekcje ropne skóry i śluzówek.

Przygotowanie do lipoplastyki, czyli odsysania tłuszczu

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: grupa krwi, morfologia, iNR Aptt, kreatynina, elektrolity, poziom glukozy we krwi, szczepienie przeciw WZW, badanie ogólne moczu.

Przebieg zabiegu liposukcji

Liposukcja, jest to zabieg polegający na usunięciu depozytów tłuszczu z takich miejsc jak: klatka piersiowa, brzuch, pośladki, ramiona, uda, kolana, łydki. Należy podkreślić jednak, że jakkolwiek możliwe jest w wielu wypadkach odessanie tkanki tłuszczowej z kilku miejsc na raz, to jednak zabieg ten nie jest metodą leczenia otyłości, a jedynie sposobem modelowania sylwetki (kształtu, konturu) ciała. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, pacjent powinien charakteryzować się w miarę normalną wagą ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w w/w miejscach ciała. Lipoplastyka jest również skuteczna w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z twarzy i szyi. Ryzyko wystąpienia groźnych dla życia powikłań zakrzepowo-zatorowych szacowane jest mniej więcej na od 1:10 tysięcy do 1:100 tysięcy. Jest, więc ono wielokrotnie mniejsze niż w przypadku wielu innych operacji. Warunkiem koniecznym dla przeprowadzenia liposukcji jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Nie wolno wykonywać zabiegu liposukcji w przypadku zaburzeń pracy serca, nieuregulowanego ciśnienia tętniczego, słabego krzepnięcia krwi, nieuregulowanej cukrzycy, żylaków kończyn dolnych.
Okres pooperacyjny.
Po operacji odsysania tłuszczu należy nosić ubranie uciskowe lub pas przez sześć tygodni, żeby przyspieszyć obkurczanie się skóry i zminimalizować opuchnięcia. Powrotu do pracy można spodziewać się po upływie 1-2 tygodni, w zależności od rozległości operacji. Bezpośrednio po zabiegu liposukcji pacjent/ka otrzymuje zastrzyk podskórny który zabezpiecza przed powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi, następnie po wejściu do domu lekarz przepisuje receptę na ten lek, który pacjent/ka aplikuje sobie sam/a w domu. Około trzech tygodni po lipoplastyce wskazana jest seria masaży w celu lepszego i szybszego gojenia i utrwalenia efektu samego zabiegu.
 

Jakie mogą wystąpić powikłania po liposukcji

Do najczęstszych powikłań po lipoplastyce należą: przedłużające się znacznego stopnia obrzęki i zasinienia , asymetria operowanych okolic, niewielkie nierówności lub nawet w pewnych przypadkach dołki w skórze oraz nadmiar skóry pozostały w wyniku jej niedostatecznego obkurczenia. Najgroźniejszym, ale jak już wspomniano na wstępie również najrzadszym, powikłaniem są zatory tłuszczowe.

Cennik - ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha i innych części ciała

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, lekarz podaje cenę za zabieg liposukcji podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu zaczyna się od 4 - 5 000 zł wzwyż.  

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in.
lifting piersi lub plastykę brzucha!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę,
skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi