Lifting
ud

Lifting ud - na czym polega zabieg

Lifting ud (plastyka ud) to zabieg plastyczny, który znacznie zyskał na popularności w ostatnim czasie. Ta operacja plastyczna polega na redukcji (odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej) i podciągnięciu zwiotczałej skóry, wraz z tkanką podskórną, w kierunku okolicy pachwinowej, a także wycięciu nadmiaru skóry.  

Wskazania do zabiegu plastyki ud

Zabieg plastyki ud jest dedykowany przede wszystkim tym pacjentom, którzy chcieliby odzyskać jędrność skóry na udach. Jędrność tą często traci się np. w wyniku nagłych zmian masy ciała lub po prostu, z upływem lat. Do wiotczenia skóry i jej nieestetycznego wyglądu może przyczyniać się także niezdrowy tryb życia, polegający na stosowaniu niewłaściwej diety i braku aktywności fizycznej. Często predyspozycją do wiotczeniu ud i odkładaniu się tkanki tłuszczowej w tych okolicach są uwarunkowania genetyczne. W takich sytuacjach lifting ud pomoże uzyskać efekt jak najbardziej zadowalający. 

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu liftingu ud

Operacja plastyczna ud pozwala pacjentom nie tylko poprawić wygląd swoich nóg, ale przede wszystkim pozwoli zwalczyć kompleksy. Niejednokrotnie niedoskonałości naszego ciała są przyczyną depresji i wpływają negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Dzięki konsultacjom z profesjonalnym chirurgiem plastycznym oraz wykonanemu przez niego zabiegowi plastyki ud, nasi pacjenci mają szansę na spełnienie i osiągnięcie wymarzonych efektów. Umów się na spotkanie z naszym doświadczonym chirurgiem plastycznym w Krakowie! 

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu ud

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z zabiegiem plastyki ud. Jedną z nich są przeciwwskazania. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach plastyka ud nie możesz wykonać operacji plastycznej plastyki ud? Do przeciwwskazań należą: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne kwi, cukrzyca, nadczynność tarczycy, ciąża, karmienie piersią, ogólny zły stan zdrowia. 

Przygotowanie do zabiegu plastyki ud

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent powinien umówić się na konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji liftingu ud, dokonuje pomiarów ud i odpowiada na wszelkie pytania.Oprócz konsultacji niezbędne będzie także wykonanie badań, takich jak: grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, HbS, HCV, EKG, RTG klatki piersiowej. Należy posiadać również kwalifikację do znieczulenia ogólnego, historię leczenia i leków, zaświadczenia dotyczące alergii na leki oraz szczepienie przeciw wzw B (najlepiej 2 dawki). 

Przebieg zabiegu liftingu ud

Lifting ud, to operacja plastyczna, która odbywa się w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 2 godzin. Wykonuje się cięcie na skórze o długości do 20 cm. Jest ono tak umiejscowione, by po wygojeniu pozostało niewidoczne (najczęściej w pachwinie i po wewnętrznej stronie uda). Kończąc zabieg, lekarz zostawia dreny pod skórą, przez które odprowadzany jest nadmiar zbierającego się płynu. Na ranę zakłada się opatrunek uciskowy, który zapobiega powstawaniu krwiaków. Po upływie ok. 2 tygodni lekarz zdejmuje szwy, lecz pacjentom zaleca się powstrzymanie od uprawiania sportu, pływania czy odwiedzania sauny, należy także nosić odzież uciskową do 4 tygodni po operacji. Czas pobytu w klinice po takim zabiegu wynosi 1 dobę. 

Cennik - ile kosztuje zabieg liftingu ud

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za lifting ud podczas konsultacji. Przedział cenowy w cenniku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie plastyki ud, to 9 500 - 12 000 zł.

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej klinice chirurgii plastycznej. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. modelowanie kształtu łydek lub powiększenie pośladków!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi