Lifting
piersi

Lifting piersi (mastopeksja) - co to za zabieg

Lifting piersi, czyli zabieg podniesienia piersi, to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Pozwala ona osiągnąć ładny efekt kształtnego i uniesionego biustu. Operacja plastyczna piersi jest szczególnie popularna wśród pań, których piersi stały się wiotkie i opadły. Mastopeksja pozwoli nie tylko zlikwidować te problemy, ale także uzyskać piękny, atrakcyjny wygląd.

Wskazania do operacji podniesienia piersi

Niezadowolenie z wyglądu swoich piersi może często prowadzić do kompleksów i niskiej samooceny. W osiągnięciu wymarzonego efektu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Z operacji plastycznej piersi najczęściej korzystają panie, u których biust jest mało jędrny lub obwisły - utracił objętość np. po ciążach, zakończonym karmieniu piersią, utracie wagi lub w wyniku starzenia się.  Jeśli chcesz uatrakcyjnić wygląd swojego biustu, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego

Dlaczego warto skorzystać z liftingu piersi

Zabieg podniesienia piersi pozwala pacjentkom uzyskać piękne, jędrne piersi o ładnym kształcie. Dzięki tej operacji plastycznej pacjentka może osiągnąć lepsze proporcje sylwetki, ale też wzrośnie jej pewność siebie i samoocena.

Przeciwwskazania do podniesienia piersi

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją biustu. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie, ciąża i okres karmienia piersią.

Przygotowanie do zabiegu liftingu piersi

Przed każdą operacją plastyczną w naszym prywatnym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, kreatynina, mocz, glukoza, USG piersi, szczepienie przeciw WZW, elektrolity, EKG.

Przebieg operacji plastycznej powiększenia piersi implantami

Zabieg ten podnosi i modeluje zwiotczałe, opadające piersi, które straciły swą jędrność np. po urodzeniu dzieci, karmieniu czy w wyniku znacznej utraty masy ciała, usuwa nadmiar skóry z niższych obszarów piersi, nadaje nowy kształt , zmieniając jednocześnie położenie brodawki na miejsce adekwatne do nowego kształtu i wielkości piersi. Jeśli otoczki są nadmiernie rozciągnięte mogą być również pomniejszone. W najszerzej stosowanej technice liftingu piersi, nacięcia prowadzone są jak przy redukcji piersi. Powstała blizna, która jest trwała, jednak blednie z upływem czasu, obrysowuje ona otoczkę i dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Są również inne techniki liftingu piersi, które mogą eliminować nacięcie pionowe, poziome lub oba. Zastosowanie konkretnego sposobu nacięć zależy od indywidualnych czynników i zastosowanej techniki operacyjnej.Pacjentka powinna nosić podtrzymujący biustonosz przez kilka tygodni. Obrzęk obniżona wrażliwość piersi czy brodawek sutkowych są reakcjami pooperacyjnymi i stopniowo zanikają. Zwykle około 2 doby po mastopeksji usuwamy dreny. Około 8-10 dnia usuwamy cieniutki szew wokół otoczek brodawek (jeśli jest zakładany). Nacięcia pionowe i poziome są zaopatrzone szwem wewnętrznym niewymagającym usuwania, oraz specjalnymi plastrami podtrzymującymi. Takie zeszycie ran zwiększa szansę na ładną bliznę i eliminuje stres związany z usuwaniem szwów.Noszenie po zabiegu liftingu piersi specjalistycznego stanika modelującego biust (ułatwia poruszanie się, łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza gojenie się ran, a przede wszystkim modeluje kształt piersi). Pamiętajmy o środkach p/bólowych; zażywane regularnie wg zaleceń operatora pozwolą wyeliminować ból pozabiegowy. Do pracy (jeśli lekka) możemy wrócić po ok. 2 tygodniach po zabiegu. Przez przynajmniej kilka tygodni po operacji plastycznej należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej. Powrót do pracy w zależności od jej rodzaju jest możliwy po około 1-3 tygodni.

Jakie mogą wystąpić powikłania po podniesieniu piersi implantami (mastopeksji)

Po zabiegu podniesienia piersi może dojść do krwawienia i wytworzenia krwiaka w okolicy operowanej. Obrzęk, sińce ustępują zwykle w ciągu 1 tygodnia. Znacznie rzadsze powikłania to: martwica częściowa lub całkowita skóry lub brodawek sutkowych, niedoczulica skóry lub brodawek sutkowych. Szwy usuwamy podobnie jak przy redukcji piersi.

Cennik - ile kosztuje operacja podniesienia biustu

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za lifting piersi podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi ok. 12 000 - 15 000 zł.Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. powiększenie piersi lub plastykę brodawek sutkowych! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi