Korekcja warg
sromowych mniejszych

Labioplastyka (korekcja warg sromowych mniejszych) - co to za zabieg

Dla kobiet wielkość i kształt warg sromowych jest istotna nie tylko ze zdrowotnego punktu widzenia, ale też codziennego funkcjonowania. Ich nieprawidłowa budowa, brak symetrii, kształt i rozmiar może być przyczyną dyskomfortu lub bólu w trakcie wykonywania podstawowych czynności, jak noszenie bielizny i dopasowanych ubrań, uprawianie sportów (rower, jazda konna) oraz negatywnie wpływać na aktywność seksualną. Labioplastyka jest operacją plastyczną, która ma na celu modelowanie warg sromowych mniejszych oraz ich zmniejszenie. Dzięki temu zabiegowi chirurg plastyczny ma możliwość usunięcia wszelkich nieprawidłowości w anatomicznej budowie tej części kobiecego ciała. 

Wskazania do zabiegu labioplastyki

Labioplastyka to operacja plastyczna, która ma na celu usunięcie wszelkich nieprawidłowości w anatomii warg sromowych. Zabieg ten jest zalecany kobietom, u których występują problemy genetyczne lub budowa warg sromowych zmieniła się wskutek przebytego porodu czy starzenia się organizmu. Do wskazań dla wykonania korekty warg sromowych mniejszych należą także posiadanie za dużych lub asymetrycznych warg sromowych, dyskomfort lub ból w trakcie wykonywania codziennych czynności, sportów i współżycia oraz infekcje warg sromowych. Pacjentkom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich warg sromowych mniejszych, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego!

Przeciwwskazania do labioplastyki

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z zabiegiem. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: ciąża, połóg, karmienie piersią, infekcje i stany zapalne pochwy, miesiączka, nieprawidłowy wynik cytologii i nowotwory narządów płciowych, zaburzenia krzepliwości krwi.

Przygotowanie do korekty warg sromowych mniejszych

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: morfologia, grupa krwi, iNR Aptt, elektrolity, kreatynina, poziom glukozy we krwi, ogólne badanie moczu, szczepienie przeciw żółtaczce typ B.

Przebieg zabiegu labioplastyki

Zabieg labioplastyki czyli korekcji warg sromowych mniejszych polega na wycięciu części przerośniętych warg sromowych mniejszych. W celu uniknięcia deformacji brzegów warg stosujemy klinowe wycięcie. Blizny zlokalizowane na granicy wargi sromowej mniejszej i większej, są praktycznie niewidoczne. Podczas operacji plastycznej korekcji warg sromowych podajemy znieczulenie miejscowe. Na specjalne życzenie można zastosować znieczulenie ogólne.Po zabiegu przez ok. 4-5 dni leżeć w łóżku, nie wolno podróżować w pozycji siedzącej. Do normalnej aktywności można wrócić po ok. 2 tygodniach.

Jakie mogą wystąpić powikłania po korekcji warg sromowych mniejszych

Po zabiegu labioplastyki mogą pojawić się następujące powikłania: krwiak w ranie, infekcja rany, symetria warg sromowych mniejszych.

Cennik - ile kosztuje labioplastyka

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, lekarz podaje cenę za zabieg labioplastyki podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu mieści się w przedziale 4 000 - 4 500 zł. 

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. powiększenie piersi lub implanty ust!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi