Operacja plastyczna
ginekomastii

Korekcja ginekomastii - co to za zabieg

Ginekomastia to problem występujący u ok. 40% mężczyzn. Dotyczy on przerośniętych gruczołów piersiowych u jednej lub obu piersi. Zabieg redukcji przerośniętych gruczołów piersiowych ma za zadanie przywrócenie ładnego wyglądu klatki piersiowej u mężczyzn i jest wykonywany głównie ze względów estetycznych. Dzięki operacji plastycznej ginekomastii pacjenci mają możliwość zlikwidować swój problem i poprawić wygląd.

Wskazania do zabiegu redukcji gruczołu piersiowego u mężczyzn

Niezadowolenie z wyglądu swoich piersi może często prowadzić do kompleksów i niskiej samooceny nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn. W osiągnięciu wymarzonego efektu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Ginekomastia może być przyczyną nie tylko kompleksów, ale także powodować dolegliwości bólowe. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej klatki piersiowej i usunąć przerośnięte gruczoły piersiowe, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu ginekomastii

Zabieg redukcji przerośniętych gruczołów piersiowych pozwala pacjentom poprawić swój wygląd i przywrócić lepsze proporcje klatki piersiowej. Dzięki tej operacji plastycznej wzrośnie również pewność siebie i samoocena pacjenta.

Przeciwwskazania do operacji plastycznej

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiego zabiegu należą: nieregulowane nadciśnienie tętnicze, nieregulowana cukrzyca, infekcje ropne skóry i śluzówek, zaburzenia krzepliwości krwi, otyłość, nadużywanie alkoholu, stosowanie sterydów.

Przygotowanie do operacji plastycznej redukcji gruczołów piersiowych u mężczyzn

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania. Należy także przed operacją wykonać kilka niezbędnych badań: morfologia, grupa krwi, INR Aptt, HbS, HCV, elektrolity, EKG, USG piersi, RTG klatki piersiowej.

Przebieg operacji plastycznej ginekomastii

Gynecomastia polega na przeroście gruczołu piersiowego u mężczyzn, może on być obu lub jednostronny. Podłoże tego zjawiska nie jest do końca jednoznaczne, dotyczy głównie młodych mężczyzn. W okresie dojrzewania między 14-20 rokiem życia występuje tzw. fizjologiczne powiększenie gruczołów piersiowych na wskutek zmienionego stosunku stężenia we krwi androgenów do estrogenów. Może również pojawić się u dojrzałych mężczyzn najczęściej jest ona wynikiem nagromadzenia tkanki tłuszczowej wraz lub bez przerośniętego gruczołu piersiowego. Dlatego każdy przypadek pacjenta z gynecomastią musi być dokładnie przeanalizowany. Zabieg operacyjny polega na wycięciu prawie całkowitym tkanki gruczołu piersiowego wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W przypadku tzw. pseudo gynecomastia tzn. nagromadzenia tylko tkanki tłuszczowej zabieg może polegać na odsysaniu tkanki tłuszczowej. Najczęściej ginekomastia wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.Po zabiegu ginekomastii pacjent nosi opatrunek uciskowy przez około sześć tygodni, usunięcie szwów z rany pooperacyjnej po 10 dniach. Zalecenia pooperacyjne Zwykle około 2 doby po operacji plastycznej  usuwamy dreny. Około 10 dnia usuwamy cieniutki szew wokół otoczek brodawek (jeśli jest zakładany). Do pracy (jeśli lekka) możemy wrócić po ok. 1-2 tygodniach po zabiegu. Przez przynajmniej kilka tygodni należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Rezygnujemy też w tym czasie z ćwiczeń fitness, pływania w basenie i innych ćwiczeń ruchowych, które mobilizują górną część klatki piersiowej.

Jakie mogą wystąpić powikłania po operacji ginekomastii

Najczęstszym powikłaniem po zabiegu korekcji ginekomastii jest możliwość powstania dużego krwiaka w ranie pooperacyjnej, który może ulec infekcji i zropieniu.

Cennik - ile kosztuje zabieg redukcji gruczołu piersiowego u mężczyzn

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, lekarz podaje cenę za zabieg ginekomastii podczas konsultacji. Koszt ten w przypadku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie zabiegu wynosi ok. 8 000 - 12 000 zł.Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Krakowie. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. plastykę brzucha lub liposukcję! Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!

powiązane
Zabiegi