Face
lifting

Face lifting (rhytidectomia) - na czym polega zabieg liftingu twarzy

Lifting twarzy to jeden z bardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach chirurgii plastycznej. Znajduje się on również w ofercie naszej prywatnej kliniki w Krakowie. Z wiekiem skóra twarzy staje się bardziej wiotka, pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek i bruzd, a skóra zaczyna obwisać. Operacja plastyczna korekcji zmarszczek twarzy pozwoli ci zatrzymać ten proces. Lifting twarzy daje bowiem niezwykły efekt gładkiej skóry i umożliwia odzyskanie młodzieńczych rysów twarzy. Jeśli więc nie jesteś zadowolona z wyglądu twarzy umów się na konsultację z naszym chirurgiem plastycznym w gabinecie w Krakowie!

Wskazania do zabiegu korekcji zmarszczek twarzy

Niedoskonałości w wyglądzie bardzo często prowadzą do powstania kompleksów, a nawet depresji. Takie stany mają niekorzystny wpływ na codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Aby temu zapobiec i uzyskać swój wymarzony wygląd, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Face lifting najczęściej zalecany jest osobom dojrzałym, u których skóra zaczyna tracić witalność i sprężystość. Z zabiegu korekcji zmarszczek twarzy korzystają też niejednokrotnie osoby młodsze, np takie, które w ostatnim czasie sporo schudły. Za schudnięciem kryje się bowiem obwisła skóra w różnych partiach ciała, w tym twarzy i szyi. Lifting twarzy pozwala pozbyć się wiotkiej skóry. Jeśli chcesz odmłodzić się nawet o kilka lat, skorzystaj z usług naszego profesjonalnego chirurga plastycznego. 

Dlaczego warto skorzystać z face liftingu

Operacja plastyczna liftingu twarzy pozwala pacjentom nie tylko poprawić wygląd swojej twarzy i odmłodzić się, ale przede wszystkim jest szansą na pozbycie się kompleksów. Dzięki konsultacjom w naszym gabinecie chirurgii plastycznej Kraków oraz wykonanemu przez lekarza zabiegowi rhytidectomii (korekcji zmarszczek), pacjenci mają szansę na osiągnięcie wymarzonych efektów i znaczną poprawę wyglądu. Umów się na spotkanie z naszym doświadczonym chirurgiem plastycznym w Krakowie!

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu twarzy

Podczas wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej należy z chirurgiem omówić wszystkie ważne kwestie związane z operacją korekcji zmarszczek twarzy. Jedną z nich są przeciwwskazania. Do przeciwwskazań dla takiej operacji plastycznej należą: cukrzyca, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Przygotowanie do zabiegu liftingu twarzy

Przed każdą operacją plastyczną w naszym gabinecie chirurgii plastycznej w Krakowie pacjent odbywa konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji chirurg omawia z pacjentem jego oczekiwania, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, przebieg operacji plastycznej, dokonuje pomiarów i odpowiada na wszelkie pytania.Oprócz konsultacji niezbędne będzie także wykonanie badań: grupa krwi; morfologia, elektrolity, poziom cukru, czas protrombinowy, APTT, INR, HBS, HCV, HIV, EKG i posiew z nosa . Niezbędne będzie także posiadanie aktualnego RTG klatki piersiowej z opisem.

Przebieg zabiegu liftingu twarzy (rhytidectomii)

Lifting twarzy wygładza zwiotczałą skórę twarzy i szyi, ujędrnia położone pod nią tkanki i usuwa nadmiar tłuszczu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Nacięcia są ukryte w linii włosów, następnie wzdłuż małżowiny usznej, pod płatkiem usznym, oraz z tyłu poza małżowiną uszną, aby blizny były praktycznie niezauważalne. Chirurg uwalnia skórę twarzy pacjenta od leżących pod nią tkanek i usuwa jej nadmiar. W przypadkach bardziej zaawansowanego zwiotczenia wymagane jest wypreparowanie głębiej położonych struktur takich jak system powięziowo-mięśniowy tzw. SMAS, aby odzyskać jak najbardziej młodzieńcze rysy twarzy. Jeśli jest to konieczne, wykonuje się małe nacięcie pod brodą, które pozwala na usunięcie zgromadzonego tam tłuszczu oraz korekcja mięśni szerokich szyi w celu wygładzenia obrysów szyi. Po zabiegu liftingu twarzy pacjent/ka pozostaje na jedną dobę w klinice. Na drugi dzień wymagana jest zmiana opatrunku. W 5-6 dobie usuwa się część szwów z przodu małżowiny usznej. Pozostałą część szwów usuwamy w 12-14 dobie po zabiegu. Po operacji liftingu twarzy utrzymuje się przez pewien czas obrzęk, uczucie napięcia i zaburzenie czucia w zakresie twarzy i szyi. Ponieważ skóra pozostaje bardziej wrażliwa przez kilka miesięcy, konieczna jest codzienna ochrona przed promieniami słonecznymi i stosowanie kremów z silnymi filtrami UV. Pacjenci po operacji plastycznej liftingu twarzy wracają zwykle do pracy w ciągu 2-3 tygodni.Po face liftingu zaleca się spanie w pozycji półsiedzącej. Należy ograniczyć do niezbędnego minimum mimikę twarzy, chronić ją przed słońcem i chłodem. Spożywane posiłki powinny być ciepłe i papkowate. Z diety na okres rekonwalescencji należy wykluczyć kawę, mocną herbatę, alkohol, aspirynę przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Po zabiegu liftingu twarzy wymagane są wizyty kontrolne w celu zmian opatrunków i usunięcia szwów.

Jakie mogą wystąpić powikłania po face liftingu

Po operacji korekcji zmarszczek twarzy mogą wystąpić różne powikłania, m. in. krwiak w ranie pooperacyjnej, jego infekcja to najczęstsze możliwe powikłania. Najgroźniejszym powikłaniem, którego chirurg obawia się najbardziej i musi zachować najwyższą ostrożność, aby do niego nie doszło, to uszkodzenie jednej z gałązek nerwu twarzowego, mogące dawać trwałe zaburzenie mimiki twarzy.

Cennik - ile kosztuje operacja plastyczna korekcji zmarszczek twarzy

Ceny operacji plastycznych w naszym cenniku są podane orientacyjnie. Każdorazowo, w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta lekarz podaje cenę za lifting twarzy podczas konsultacji. Przedział cenowy w cenniku naszego prywatnego gabinetu chirurgicznego w Krakowie za wykonanie face liftingu, to 13 000 - 16 000 zł.

Sprawdź również inne zabiegi plastyczne twarzy, dostępne w naszej klinice chirurgii plastycznej. Z naszej oferty możesz wybrać m. in. korektę nosa lub plastykę powiek!Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości albo chciałbyś umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami! 

powiązane
Zabiegi